תחפושת סטיב ממיינקרפט (פורים 2013)

תחפושת סטיב ממיינקראפט

למי שלא מכיר, סטיב הוא הדמות הבסיסית שמתחילים איתה במשחק מיינקראפט. בעצם מי שלא מכיר את המשחק, הפוסט הזה לא יעניין אותו מלכתחילה אז אני לא יודעת למה אני טורחת להסביר. בכל מקרה, המשחק מומלץ כי הוא נותן ביטוי להמון יצירתיות. אנשים בונים דברים מדהימים במשחק הזה.

זה התחיל בתכנון תחפושת שתהיה לכל הגוף, אבל לא מצאתי דרך שזה לא יהיה נוקשה ואפשר יהיה ללכת עם התחפושת בקלות ולהפעיל את הידיים בנוחות. (בדיעבד אפשר היה אולי להשתמש בחומר רך יותר בשביל הזרועות והרגליים, למשל משטחי סול). לכן הכנתי רק ראש, חלק גוף עליון, וזרועות חלקיות. וכמובן מכוש. אבל מסתבר שזה הספיק בהחלט, לאור תגובות המעריצים בדרך לבית הספר. ובדיעבד אפשר היה גם לוותר על הזרועות.

הראש של סטיב

בניתי קופסת קרטון קצת גדולה יותר מהראש של הנער כדי שיהיה לו נוח בפנים. החלק התחתון של הקופסה לא פתוח לגמרי, יש שוליים צרים כדי שיהיה שטח מגע בין הראש לגוף. בחלק הזה הדבקתי וולקרו כדי שיחבר בין הגוף לראש, וכך הראש נשאר יציב יחסית לגוף .

את הפנים הדפסתי מדוגמה שמצאתי באינטרנט. יש הרבה פריסות כאלה. לא הדפסתי את החלק של הקודקוד, כי במקרה הזה חבל על הצבע של המדפסת. שם צבעתי בצבע אקריליק.

את הפנים הדפסתי בכמה חלקים כי זה לא נכנס לעמוד A4 אחד.

קבצי תמונות של הראש

צד קדמי של הראש
צד ימני של הראש
צד שמאלי של הראש
צד אחורי או קודקוד

הדבקתי את החלקים שהדפסתי, והדבקתי אותם לקופסה שהכנתי.

תחפושת סטיב

חתכתי חורים במקום של העיניים. מאחר ומיקום העיניים של המסכה לא תואם את מיקום העיניים של הנער, אז זה לא הדבר הכי נוח בעולם, כי שדה הראיה די מצומצם. אז למשל חשוב להקפיד להסיר את המסכה לפני שחוצים כביש.

diamond pickaxe

גם את המכוש הדפסתי מהאינטרנט, גם אותו הדפסתי בשני חלקים (ופעמיים) כי הגודל שרציתי לא נכנס לדף A4 אחד. רציתי מכוש שאפשר ממש להחזיק ושיראה רציני.

הדבקתי על קרטון וחתכתי לפי הצורה. ואז הדבקתי על הצד השני את העותק השני. הערה – המכוש הוא סימטרי, אבל במקרה של כלי לא סימטרי צריך להפוך את הדוגמה של הצד השני כמו במראה לפני שמדפיסים.

קובץ התמונה של המכוש להורדה

הגוף של סטיב

בניתי את הגוף מקרטון לפי המידות של הילד אבל בפרופורציה מתאימה למסכה שהיא די גדולה. זה דרש כמה מדידות וחיתוכים עד שהגענו לצורה שתתאים לגוף ושיהיה אפשרי להכנס אליה. לכן אין לי קובץ להורדה של הגוף.

סטיב חוצב במרץ

הפעם לא הדפסתי דוגמה מהאינטרנט. צבעתי את הקרטון בצבע כחול בהיר ואת החלקים של הצוואר והידיים בצבע ורוד. במקום לצייר גריד ולצבוע ריבועים על כל פני השטח, שמרתי על שפיות דעתי וצבעתי רק כמה ריבועים רנדומליים בגוונים שונים של כחול, כדי לתת את האפקט של הפיקסלים.

הזרועות מחוברות אחת לשניה בעזרת שני סרטי גומי. הלבישה של כל העסק היתה כרוכה בלוגיסטיקה לא פשוטה. ואני לא זוכרת כבר אם זה התחיל בלבישת הזרועות אחר כך השתחלות לתוך הגוף, או ההפך. מה שבטוח שהראש מגיע בסוף. בדיעבד אפשר היה לוותר על הזרועות שרק סיבכו את הענין.

התחפושת קצרה הצלחה רבה והנער היה מאד מרוצה, אז ההשקעה היתה שווה. מה גם שלמרות התלונות שלי וההבטחות שאני בפורים הבא רק קונה תחפושת מוכנה, בסופו של דבר גם אני נהנתי להכין, לתכנן, לנסות לפתור בעיות. בקיצור, ליצור.

במשך הזמן הכנתי עוד כמה דברים שקשורים לminecraft, אבל על כך בפוסטים עתידיים.

אהבתם? יש שאלות? כתבו בתגובות.

ומי שרוצה לקבל עדכונים על פוסטים חדשים יכול להירשם בטופס בצד (בטלפון צריך לגלול למטה). או עקבו אחרי העמוד שלי בפייסבוק.

תגובה אחת

  1. טוב זה מושלם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *